27 Temmuz 2012 Cuma

“Halk bunu istiyor ver gitsin!”


Gazeteci, blogger Nilüfer Türkoğlu’nun Hippi Kız’dan sonra açtığı ve düzenli olarak yazdığı blogu Popüler Mevzular, bugün 1 yaşında…

2009 yılında kurduğu www.hippikiz.com bloguyla bir anda Türkiye’nin ‘hippi kız’ı olarak anılmaya başlayan Nilüfer Türkoğlu, ‘Türkiye’nin en iyi blogger’ı unvanıyla kazandığı ödüllerin ardından çok fazla beklemeyerek 2011 yılında yeni bir blog hayaliyle yeniden klavyeye vuruşunu yaptı. Ortaya ‘Halk bunu istiyor, ver gitsin’ sloganlı, gündemi yakından takip eden blog haber sitesi www.populermevzular.com çıktı.

Ses getiren olayları fazla politika yapmadan, daha çok magazinel yönüyle ele alan Popüler Mevzular, ucuza kaçmadan da halkın isteklerine, beğenilerine karşılık veren bir site olmayı başardı. Okuyucusunu yakalayan enerjisi ve samimi diliyle her gün halkaya pek çok takipçi ekledi.

Nilüfer Türkoğlu’nun editörlüğünü yaptığı blog, sade ve yalın görünümüyle bir tür mikro blog site görünümüne sahip.

Popüler Mevzular ayrıca, Ocak ayında Turkcell Blog Ödülleri’nde NTV sponsorluğunda gerçekleşen ‘en iyi haber blogu’ kategorisinde üçüncü olarak başarısını kanıtladı.

Bugün 1. Yaş gününü kutlayan Popüler Mevzular, herkese hitap etmeyi başarabilen ve anlatımıyla özgün bir içeriğe sahip olan nadir bloglardan biri.

KENDİNİ BÖYLE ANLATAN BİR BLOG: PARDON, KİME BAKMIŞTINIZ?
Popüler kültürden isteseniz de kaçamazsınız! Çünkü o her yerde… ‘Popüler Mevzular’, gazetede okuduklarınıza, okuyacaklarınıza, televizyonda izlediklerinize, izleyeceklerinize özet geçmek için var. ‘Popüler Mevzular’, dar vakitlerinizde “dünyada şu aralar en popüler olayların, şahısların, durum veya şeylerin neler olduğunu’ öğrenebilmeniz için var.

Olan biteni ağdalı bir dille anlatmak yerine herkesin anlayacağı şekilde vermek; görevimiz. Gündemin öne çıkan başlıklarından özel olarak seçtiğimiz haberlere bir de ‘Popüler Mevzular’ın gözünden bakmak ister misiniz? O zaman hoşgeldiniz… Unutmadan, sabah çayıyla iyi gider!

* Nilüfer Türkoğlu'nun kaleminden 1. yıl yazısı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder